AdActive součástí VLM

Mediální skupina Vltava Labe Media a.s. se stala stoprocentním vlastníkem AdActive

 

Vydavatelský dům Vltava-Labe-Press, který je od listopadu 2015 součástí investiční skupiny Penta, koupil největší internetové media zastupitelství v České republice AdActive, které nabízí komplexní služby v oblasti on-line marketingu. Společnost se rovněž přejmenovala na Vltava Labe Media.

 

VLM doposud drželo 30 % společnosti. Další podíly vlastnili Jan Vobecký, Petr Ott a Tereza Kosíková. Podpisem smlouvy se stává VLP stoprocentním vlastníkem, avšak firma AdActive zůstává dál samostatnou společností. Bývalí majitelé budou i nadále působit ve společnosti a podílet se na dalším rozvoji firmy. „Všechny vztahy se zastupovanými médii, inzertními klienty a mediálními agenturami zůstávají v platnosti. Vstup silného investora je logickým krokem k dalšímu rozvoji firmy," řekl Jan Vobecký, jednatel společnosti AdActive.

 

„Koupě společnosti AdActive je významným krokem k jednomu z klíčových cílů, která VLM má v oblasti digitálu. Tato akvizice bezesporu posouvá celé vydavatelství k pozici lídra v online," uvedl Michal Klíma, generální ředitel a předseda představenstva VLM.

 

AdActive zastupuje přes osm desítek webů. Celková návštěvnost v měsíci květnu dosáhla podle NetMonitoru 4,14 milionu reálných uživatelů. To skupinu zastupovaných webů AdActive řadí v českém internetu na třetí místo za Mafru a Seznam.cz.

zpět na novinky
AdActive součástí VLM